Za bramą ogrodu

Drzewiarz

Trudno powiedzieć, co drażni Drzewiarza. Czy jest niebezpieczny? Czy jest pomocny? Czy zwyczajnie jest zwariowanym gościem wędrującym po lesie? Tak naprawdę, to tylko kolejna zagubiona dusza.

Beatrice

Beatrice to gadający drozd, który pomaga Wirtowi i Gregowi odnaleźć drogę do domu. Beatrice twierdzi, że może doprowadzić ich do Adelajdy z Połoniny - leśnej dobrej wróżki, która z kolei pomoże im dostać się do domu.

Greg

Greg, młodszy brat, jest pełen energii, radości i beztroski...często jest nieświadomy poważnego zagrożenia. Greg kocha życie. Dostrzega jedynie dobre i zabawne rzeczy wokół siebie...nie rozumie jednak, że jego działania mogą mieć poważne konsekwencje. Greg nie boi się prawie niczego - prawdopodobnie ze względu na swoją naiwność.

Wirt

Wirt, starszy brat, jest pochłonięty samym sobą i lubi stać na uboczu. Szybko krytykuje podjęte przez siebie decyzje i zwykle postrzega problemy jako nierozwiązywalne. Jest to najczęściej spowodowane strachem przed podjęciem złej decyzji. Jego pasją jest poezja i gra na klarnecie.

Żabuś Grega

Greg zawsze nosi ze sobą żabę. Jej imię nieustannie się zmienia. Greg usilnie twierdzi, że żaba należy zarówno do niego, jak i do Wirta, lecz nie wykazuje jakiejkolwiek chęci, by się nią opiekować. Żaba nie mówi, ale potrafi śpiewać.

Za bramą ogrodu

"Za bramą ogrodu" opowiada historię dwóch braci, Wirta i Grega, bohaterów zagubionych w Nieznandii - osobliwym lesie w zakrzywionej czasoprzestrzeni. Z pomocą sędziwego Drzewiarza, temperamentnego drozda o imieniu Beatrice, Wirt i Greg muszą przemierzyć tę dziwaczną krainę w nadziei znalezienia drogi do domu.

POSTACIE